Led Ziarovky

Dôležité informácie o kúpe žiarovky led ziarovky

Kvôli mnohým výhodám oproti klasickým žiarovkám a fluorescenčným žiarovkám sú LED svetlá pripravené na transformáciu všetkých foriem osvetlenia. Výber a nákup LED svietidiel si vyžaduje, aby sa kupujúci naučili nová terminológia a vzali do úvahy faktory, o ktorých nemusia myslieť pri nákupe tradičných typov osvetlenia. Tento krátky článok poskytuje niekoľko základných poznatkov týkajúcich sa pozadia a nákupu prvých zákazníkov na výmenu svetelných diód LED.

Ako väčšina ľudí pravdepodobne vie, LED dióda znamená diódu vyžarujúcu svetlo. LED diódy sú vlastne polovodiče (rovnako ako počítačové čipy), ktoré produkujú svetlo efektívnejšie ako tradičné svetelné zdroje. Keď prechádza zubarske kresla elektrina, vyžarujú energiu vo forme svetla. Tieto polovodiče sú dopované alebo vstrekované chemikáliami, ktoré určujú ich farbu svetla. LED diódy konvertujú väčšinu energie prechádzajúcej cez svetlo na svetlo, na rozdiel od žiaroviek, ktoré produkujú svetlo ako vedľajší produkt, ktorý je vykurovaný. Z tohto dôvodu môžu LED diódy dosahovať až o 90% vyššiu účinnosť ako tradičné žiarovky domácej žiarovky.

LED diódy sa vo veľkej miere používajú ako displeje a svetelné indikátory takmer 40 rokov. Len nedávno inžinieri zistili, ako robiť a hromadne produkovať jasné, biele LED diódy, ktoré sa dajú použiť na všeobecné osvetlenie. Vysoká jasová a bodová charakteristika LED diód je z nich urobila ako prvú voľbu pre semafory a zadné svetlá automobilov, kde je dôležitá viditeľnosť a spoľahlivosť.

Takže, čo by ste mali vedieť pri kúpe LED žiaroviek? Nasledujúci zoznam obsahuje niekoľko základných usmernení:

1. Zatiaľ čo počiatočné náklady na žiarovku sú stále vysoké, celková životnosť LED žiarovky je skutočne nižšia ako životnosť ekvivalentných žiaroviek a žiaroviek CFL. Ak vezmeme do úvahy náklady na energiu, ako aj čas ohnostroje a prostriedky potrebné na výmenu žiaroviek a žiaroviek CFL, životnosť LED žiarovky, ktorá trvá 80 000 hodín, je oveľa nižšia.

2. LED diódy sú rozmanité a - keďže nešťastní kupujúci sú veľmi pravdepodobné, že zistí ťažkú ​​cestu - veľa typov je nepoužiteľné pre všeobecné aplikácie osvetlenia. Najjemnejšie LED čipy vyžarujú svetlo s indexom vykresľovania farieb (CRI) 85%. CRI, mimochodom, je kvantitatívne meranie schopnosti svetelného zdroja reprodukovať farby rôznych objektov verne v porovnaní s ideálnym alebo prirodzeným zdrojom svetla. LED žiarovky, ktoré používajú špičkové LED diódy, vydrží oveľa dlhšie ako nové žiarovky, ktoré mnohé predávajú a o 60% dlhšie ako mnohé konkurenčné žiarovky, ktoré používajú nižšie LED diódy.

3. Na rozdiel od toho, čo si môžete prečítať na niektorých miestach, LED diódy vytvárajú teplo a toto teplo je v skutočnosti najväčším problémom, že výrobcovia čelia vývojovým aplikáciám LED osvetlenia. Výrobcovia môžu teraz vyrábať jednotlivé LED čipy, ktoré sú rovnako žiarivé ako 100-wattová žiarovka, ale tieto svetelné zdroje sú prakticky nepoužiteľné pre všeobecné osvetlenie, pretože ich inštalácia v prístroji vytvára problémy s ventiláciou, ktoré ešte neboli vyriešené. LED diódy inštalované v svietidlách a žiarovkách musia byť správne vetrané a čím lepší je čip, tým ťažšie je správne vychladnúť. Existuje veľa LED žiaroviek na trhu, ktoré to neberú do úvahy a buď používajú lacné čipy, takže nemusia ich ventilovať, alebo nevenovať svoje čipy správne, čo výrazne znižuje ich životnosť. Zatiaľ čo typická LED žiarovka je na dotyk sotva teplá, ak nie je čip správne vetraný, môže to predčasne zlyhať.

4. Zatiaľ čo LED žiarovky trvajú oveľa dlhšie ako bežné žiarovky, pozrite sa na požiadavky výrobcu na životnosť žiarovky. Životnosť LED žiarovky by mala byť "polčas rozpadu". LED žiarovky nevyhorúvajú; skôr sa postupne strácajú. Keď predajca tvrdí, že LED žiarovka bude trvať 80 000 hodín, znamenajú, že v tomto bode dosiahnu žetóny efektívnosť 50% a žiarovka by sa mala nahradiť. Takže žiarovka môže trvať 100 000 hodín alebo viac, ale jeho účinnosť bude značne zhoršená. Použitie tohto 100 000 hodín života ako predajného miesta je teda zavádzajúce. Zatiaľ čo LED diely netrvajú navždy, budú trvať 50-75 krát dlhšie ako porovnateľné žiarovky a 6-8 krát dlhšie ako CFL.

5. Vyhľadávanie na webe, rýchlo zistíte, že trh s LED žiarovkami je zaplavený produktom. Mnohé z týchto žiaroviek sú pomerne lacné (menej ako 20 dolárov); môžete však zistiť, že mnohé z týchto LED žiaroviek pozostávajú z pochybných materiálov a pochybného spracovania. Dobré žiarovky LED stojí viac ako tie lacné, pretože používajú vysokokvalitné čipy s cenami pevne stanovenými renomovanými výrobcami, ako je Cree. To znamená, že aj keď sú tieto LED žiarovky drahšie, sú oveľa lepšie.

6. LED žiarovky nemôžu byť stmievané tradičnými stmievačmi. LED diódy vyžadujú konštantný prúd na prevádzku. Z tohto dôvodu, ak sa použije štandardná metóda stmievania, bliká v pravidelných intervaloch, alebo horšie, jednoducho nefunguje. Na potlačenie LED svetla je potrebný 0-10V stmievaci modul, aby LED "vyplienil" do menej svetla. Teoreticky všetky LED svetlá sú stmievateľné týmto modulom.

7. Pri porovnávaní LED žiaroviek musíte rozumieť lumenom. Lumen je štandardná jednotka, ktorú môžete použiť na porovnanie LED žiaroviek so štandardnými žiarovkami, ako sú žiarovky a halogény. Zhruba svetlo je mierou jasu. Množstvo lúmenu je dôležité, ale možno je dôležitejšia kvalita lúmenu, t.j. svetelná účinnosť (lumen / Watt). Dnešné LED diódy kvality dosahujú svetelnú účinnosť medzi 60-70 lumenmi / watt.

8. Teplota farieb a šírenie lúča sú ďalšími kľúčovými nástrojmi na porovnávanie svetiel LED. Teplota farieb aj šírenie lúčov sa merajú v stupňoch. Teplota farieb sa vzťahuje na farbu vyžarovaného svetla. Všeobecne platí, že 3000 Kelvinov je teplá biela (bližšie k infračervenému svetlu) a 5000 Kelvín je studená biela (bližšie k ultrafialovému svetlu). Chladná biela je jasnejšia, pretože je to prirodzená farba svetla LED, zatiaľ čo čipy, ktoré vyžarujú teplé biele svetlo, vyžadujú fosforový "filter" na "zahrievanie" teploty farieb, čím sa zníži jas čipu. Rozptyl lúča je uhol vyžarovaného svetla. Čím je číslo nižšie, tým skôr ako "spot" svetla.